Twoja przeglądarka jest przestarzała.

Obróć urządzenie

flip icon
Oświetlenie hoteli
Zastosowanie opraw © lug.com.pl
2017-08-02

Oświetlenie hoteli

Hotel jest miejscem, w którym zatrzymują się ludzie o różnorodnych potrzebach. Światło odgrywa istotną rolę w zaspokajaniu wygórowanych oczekiwań gości. Oświetlenie lobby – obszernego pomieszczenia, stanowiącego wizytówkę danej marki hotelowej, powinno wywierać korzystny wpływ na atmosferę panującą we wnętrzu. To ważne zarówno dla kogoś, kto poszukuje spokoju i miejsca, w którym zdoła wypocząć, jak i dla kogoś, kto zamierza odkrywać uroki nocnego życia wielkiego miasta. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się postawić na przytłumiony i nastrojowy blask, czy intensywną i wyrazistą iluminację, w hotelu, a w szczególności w jego reprezentacyjnych częściach, nie powinno zabraknąć różnorodnych źródeł światła.

Dostarczamy naszym Klientom nowoczesne i wyrafinowane rozwiązania oświetleniowe. Pomagamy w nadaniu wnętrzom blasku, który subtelnie podkreśla prestiż konkretnego miejsca i uwypukla to, co w nim najpiękniejsze. Tworzymy kolekcje, jakie łączą w sobie piękno, funkcjonalność i innowacyjność – trzy najważniejsze cechy oświetlenia. Działamy z pasją i wyczuciem, realizując potrzeby naszych Klientów oraz osób, które w przyszłości będą korzystać z wymyślonych przez nas rozwiązań.

Oświetlenie holu wejściowego i recepcji

Po przekroczeniu progu hotelu znajdujemy się w holu – pomieszczeniu spełniającym liczne funkcje. W tej części budynku możemy odnaleźć przejścia do restauracji, sal konferencyjnych, pomieszczeń, w których odbywają się zabiegi odnowy biologicznej itd. Rola węzła komunikacyjnego zobowiązuje, dlatego oświetlenie foyer może decydować o tym, jak będziemy postrzegać cały obiekt. Konieczne jest odpowiednie oznaczenie przejść i ukrycie pomieszczeń, które powinny cechować się kameralnością. Możemy osiągnąć doskonałe efekty w tym zakresie, dobierając właściwe źródła światła i umieszczając je w odpowiednich miejscach.

Istotnym elementem hotelowego hallu jest recepcja, do której kierujemy pierwsze kroki po przestąpieniu progu budynku. Dopełnienie formalności, uzyskanie informacji lub pomocy innego rodzaju – uprzejmy i kompetentny recepcjonista może okazać się niezwykle uczynny. Odpowiednie oświetlenie recepcji pozwala szybko ją zlokalizować i zaspokoić najważniejsze potrzeby. Poza tym, może pełnić funkcję dekoracyjną, sprawiając, że hol będzie prezentował się lepiej – bardziej gościnnie i ciepło. Bez określonych źródeł światła nawet najpiękniejsze wykończenie wnętrza może wyglądać przeciętnie. Uwypuklenie najciekawszych elementów dekoracyjnych jest niezwykle ważne.

Oświetlenie korytarzy hotelowych

Przed dotarciem do pokoju hotelowego przemierzamy nie tylko lobby, ale także korytarze, które często są pozbawione dostępu światła dziennego. Obecność lamp umożliwia bezpieczną i komfortową eksploatację wnętrza, a także pozwala podziwiać to, co jest w nim najpiękniejsze. Może chodzić o obrazy na ścianach, nietuzinkowe posadzki czy artystyczne desenie. Zastosowanie określonego oświetlenia umożliwia uzyskanie zamierzonych efektów i przyczynia się do budowania prestiżu miejsca.